Догляд за металопластиковими конструкціями

Ті, у кого в будинку вже встановлені металопластикові вікна та двері повинні знати, як правильно за ними доглядати. Своєчасна чистка та змащування фурнітури значно подовжить термін служби і допоможе уникнути ситуацій, коли ремонт металопластикових конструкцій стає необхідністю.

Що слід знати, приступаючи до чищення металопластикового вікна чи дверей?
Для повноцінної функціональності кожен з елементів металопластикової конструкції потребує спеціального додаткового догляду.

– Як доглядати за профілем?

Для безпечного догляду за пластиком рекомендується використовувати чистячі засоби без вмісту агресивних розчинників і натуральну тканину. Очищувач рівномірно наноситься на профіль і легко розтирається, через кілька хвилин — змивається водою. Якщо забруднення значно сильніше — процес можна повторити кілька разів — до повного очищення.

Не рекомендується: чистити пластиковий профіль абразивними засобами — є ризик пошкодити поверхню. Витирати насухо після чищення теж не рекомендується, оскільки статична електрика, що утворюється від тертя, відразу ж притягне до себе пил.

– Як доглядати за склопакетом?

Сам по собі склопакет металопластикової конструкції не вимагає особливого догляду. Для його очищення використовують ті ж миючі засоби, що і для звичайного скла. Для збереження властивостей склопакета досить зберегти його герметичність.

Не рекомендується: допускати потрапляння засобів для миття склопакету на профіль і гумові ущільнювачі.

– Як доглядати за фурнітурою?

Для безперебійної роботи фурнітури вікон і дверей, її рухомі вузли потребують обробки машинним маслом, як мінімум щорічно. Дуже часто спеціальний засіб, що не містить кислоти і смоли, можна знайти в спеціальному наборі засобів для догляду за вікном. Така обробка не просто полегшить експлуатацію фурнітури, а й захистить її від вологи і подальшої корозії. Те ж саме стосується і спеціальної протизламної фурнітури(зсилка)

Не рекомендується: залишати металопластикову конструкцію відкритою при проведенні в будинку робіт, що викликають утворення великої кількості пилу. Регулювання фурнітури найкраще довіряти фахівцеві.

– Як доглядати за гумовими ущільнювачами для вікон та дверей?

Яким би еластичним не був гумовий ущільнювач, він теж з часом “старіє”. Для того, щоб максимально продовжити термін його служби без втрати ним своїх експлуатаційних властивостей, ущільнювач необхідно кілька разів на рік очищати від бруду і пилу спеціальними засобами. Це поверне йому еластичність і пружність.

Не рекомендується: використовувати для змащення ущільнювачів машинне масло і аерозольні мастила з літієм.

– Як доглядати за дринажними отворами?
Відповідні клапани потребують перевірки на предмет засмічення не рідше двох разів на рік.